Jeśli jesteś architektem/kontrahentem, zarejestruj się i uzyskaj dostęp do pełnej specyfikacji technicznej naszych produktów.

 

Zarejestruj się

Jeśli masz już konto

Zaloguj się

Technologie

Drewno sosnowe klejone warstwowo

Drewno sosnowe klejone warstwowo

Elementy metalowe cynkowane, malowane proszkowo

Elementy metalowe cynkowane, malowane proszkowo

Płyty HDPE

Płyty HDPE

Liny z rdzeniem stalowym

Liny z rdzeniem stalowym

Cynkowane kotwy metalowe

Cynkowane kotwy metalowe

EN-1176 Standard

EN-1176 Standard

Nawierzchnie

Nawierzchnie asfaltowe lub kostka betonowa
Nawierzchnie asfaltowe lub kostka betonowa

Jego zastosowanie korzystne jest wszędzie tam, gdzie uprawia się ruch albo niezbędne są gładkie powierzchnie. Jako podłoże pod płyty do gry w tenisa stołowego, badmintona lub gry w koszykówkę, z których nie korzysta się wyczynowo, lecz dla rozrywki. Można je ponadto wykorzystać jako nawierzchnie do ćwiczeń z zakresu zasad ruchu drogowego lub innych zabaw z zastosowaniem urządzeń kołowych (wrotki, deskorolki).

Nawierzchnia gruntowa – trawiasta
Nawierzchnia gruntowa – trawiasta

Jest to najbardziej typowa nawierzchnia na placach zabaw o wysokości upadkowej z urządzeń do 1,00m. Niemniej korzystając z urządzeń na takim podłożu musimy mieć świadomość, że intensywne wykorzystywanie takiego podłoża wiąże się z jego wydeptaniem. Innym powodem, dla którego to podłoże może być uciążliwe to zależność od warunków atmosferycznych. Nawet kilka godzin po ustąpieniu opadów, wchodząc na trawnik można zmoczyć buty. W zależności od sposobu wykonania jest to jednak podłoże miękkie, jednak jeśli nie chcemy aby zmieniło się w klepisko wymaga bardziej troskliwej opieki. Pod względem cenowym jednak są atrakcyjną alternatywą dla innych nawierzchni.

Nawierzchnia piaskowa
Nawierzchnia piaskowa

Zastosowanie piasku na placu zabaw wiąże się z bezpieczeństwem i dotyczy zdarzeń na placu zabaw. Ważna jest jednak jego jakość. Musi to być piasek płukany, bez zawartości części pylastych i iłów o frakcji od 0,2-2mm. Zastosowanie takiego podłoża jest niestety nieco problematyczne gdyż często piasek w sposób niekontrolowany wsypuje się do butów i innych części garderoby i przyczynia się do roznoszenia. Niestety często ulega również zabrudzeniu poprzez różne odpadki przynoszone przez dzieci oraz odchody zwierząt, które chętnie w takich miejscach załatwiają swoje potrzeby.

Nawierzchnia żwirowa
Nawierzchnia żwirowa

Pola żwirowe wykonuje się ze żwirku zaokrąglonego, płukanego o frakcji od 2-8mm. Nawierzchnia ułożona warstwą min. 20 cm może stać się podłożem chroniącym przed niebezpiecznymi skutkami uderzeń. Taka nawierzchnia może być również używana przez cały rok, nawet w złych warunkach atmosferycznych. Szczególnie warto stosować ją pod urządzenia do wspinania, zjeżdżania, huśtania. Nie nadaje się natomiast do gry w piłkę nożną i do biegania. Zaletą tej nawierzchni jest też fakt, że nie „rozchodzi” się jak piasek i po każdym deszczu samoczynnie oczyszcza.

Nawierzchnia z wiór (kora)
Nawierzchnia z wiór (kora)

Rzadko stosowana w Polsce. Nawierzchnie te dobrze chronią przed upadkiem, mają też wzmocnione działanie stymulujące zabawę, gdyż są postrzegane jako podłoże leśne. Jednakże podczas deszczu mogą powodować zabrudzenia odzieży a latem podczas korzystania z tej nawierzchni w sandałach mogą powodować liczne ukłucia i zadrapania.

Nawierzchnia z płyt gumowych
Nawierzchnia z płyt gumowych

Grubość takiej nawierzchni związana jest z wysokością upadkową, która ma chronić przed niebezpiecznymi skutkami upadków. Może być wylewana jako jednolita masa na całym podłożu lub układana z drobniejszych elementów. Gwarantuje ona bezpieczeństwo w przypadku upadków pod kątem prostym i chroni przed pęknięciem podstawy czaszki. Tam gdzie jednak zabawa związana jest nie tylko z korzystaniem z urządzeń, huśtaniem i zjeżdżaniem ale i z bieganiem może niekiedy prowadzić do nieprzyjemnych zranień skóry. Ponadto jest to obecnie najdroższe podłoże.

Certfikaty

Certfikaty

Wszystkie urządzenia zaproponowane w naszej ofercie posiadają certyfikaty zgodności z normą PN - EN 1176 wystawione przez akredytowaną jednostkę certyfikującą.

Zapisz się do newslettera