Drewno sosnowe klejone warstwowo
Elementy metalowe cynkowane, malowane proszkowo
Płyty HDPE
Liny z rdzeniem stalowym
Cynkowane kotwy metalowe
EN-1176 Standard
Jego zastosowanie korzystne jest wszędzie tam, gdzie uprawia się ruch albo niezbędne są gładkie powierzchnie. Jako podłoże pod płyty do gry w tenisa stołowego, badmintona lub gry w koszykówkę, z których nie korzysta się wyczynowo, lecz dla rozrywki. Można je ponadto wykorzystać jako nawierzchnie do ćwiczeń z zakresu zasad ruchu drogowego lub innych zabaw z zastosowaniem urządzeń kołowych (wrotki, deskorolki).
Jest to najbardziej typowa nawierzchnia na placach zabaw o wysokości upadkowej z urządzeń do 1,00m. Niemniej korzystając z urządzeń na takim podłożu musimy mieć świadomość, że intensywne wykorzystywanie takiego podłoża wiąże się z jego wydeptaniem. Innym powodem, dla którego to podłoże może być uciążliwe to zależność od warunków atmosferycznych. Nawet kilka godzin po ustąpieniu opadów, wchodząc na trawnik można zmoczyć buty. W zależności od sposobu wykonania jest to jednak podłoże miękkie, jednak jeśli nie chcemy aby zmieniło się w klepisko wymaga bardziej troskliwej opieki. Pod względem cenowym jednak są atrakcyjną alternatywą dla innych nawierzchni.
Zastosowanie piasku na placu zabaw wiąże się z bezpieczeństwem i dotyczy zdarzeń na placu zabaw. Ważna jest jednak jego jakość. Musi to być piasek płukany, bez zawartości części pylastych i iłów o frakcji od 0,2-2mm. Zastosowanie takiego podłoża jest niestety nieco problematyczne gdyż często piasek w sposób niekontrolowany wsypuje się do butów i innych części garderoby i przyczynia się do roznoszenia. Niestety często ulega również zabrudzeniu poprzez różne odpadki przynoszone przez dzieci oraz odchody zwierząt, które chętnie w takich miejscach załatwiają swoje potrzeby.
Pola żwirowe wykonuje się ze żwirku zaokrąglonego, płukanego o frakcji od 2-8mm. Nawierzchnia ułożona warstwą min. 20 cm może stać się podłożem chroniącym przed niebezpiecznymi skutkami uderzeń. Taka nawierzchnia może być również używana przez cały rok, nawet w złych warunkach atmosferycznych. Szczególnie warto stosować ją pod urządzenia do wspinania, zjeżdżania, huśtania. Nie nadaje się natomiast do gry w piłkę nożną i do biegania. Zaletą tej nawierzchni jest też fakt, że nie „rozchodzi” się jak piasek i po każdym deszczu samoczynnie oczyszcza.
Rzadko stosowana w Polsce. Nawierzchnie te dobrze chronią przed upadkiem, mają też wzmocnione działanie stymulujące zabawę, gdyż są postrzegane jako podłoże leśne. Jednakże podczas deszczu mogą powodować zabrudzenia odzieży a latem podczas korzystania z tej nawierzchni w sandałach mogą powodować liczne ukłucia i zadrapania.
Grubość takiej nawierzchni związana jest z wysokością upadkową, która ma chronić przed niebezpiecznymi skutkami upadków. Może być wylewana jako jednolita masa na całym podłożu lub układana z drobniejszych elementów. Gwarantuje ona bezpieczeństwo w przypadku upadków pod kątem prostym i chroni przed pęknięciem podstawy czaszki. Tam gdzie jednak zabawa związana jest nie tylko z korzystaniem z urządzeń, huśtaniem i zjeżdżaniem ale i z bieganiem może niekiedy prowadzić do nieprzyjemnych zranień skóry. Ponadto jest to obecnie najdroższe podłoże.
Wszystkie urządzenia zaproponowane w naszej ofercie posiadają certyfikaty zgodności z normą PN - EN 1176 wystawione przez akredytowaną jednostkę certyfikującą.